Chcesz zrozumieć, jak skutecznie budować rozpoznawalność marki oraz tworzyć zapadające w pamięć logotypy? Zapisz się na nasz kurs “Logo i identyfikacja wizualna dla marketerów i praktyków”!
Ten intensywny kurs nauczy Cię, jak projektować spójne i atrakcyjne identyfikacje wizualne, które przyciągną uwagę i zbudują silną markę.
Podczas zajęć dowiesz się, jak tworzyć logotypy od podstaw, jak dobierać kolory, czcionki i elementy graficzne, aby w pełni oddać charakter marki. Zdobędziesz również praktyczną wiedzę na temat psychologii kolorów, typografii oraz najnowszych trendów w projektowaniu graficznym.
Na naszym kursie zaprojektujesz własny znak wraz z księgą znaku, której zakres obejmuje budowę, wersje znaku, pole ochronne, kolorystykę, typografię. Nauczysz się pracy w programach graficznych: Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign, a także poznasz zasady zapisu formatów plików graficznych oraz różnice wynikające z przygotowania grafik do rozmaitych celów. Zdobędziesz też praktyczną wiedzę dotyczącą współpracy z potencjalnymi zleceniobiorcami.
Indywidualne podejście do kursantów oraz niewielka grupa uczestników zapewniają najwyższą jakość kształcenia.
Program kursu
- Opracowanie briefu.
- Opracowanie wstępnych wariantów znaku.
- Projektowanie elementów identyfikacji wizualnej
- Identyfikacja wizualna, logo – podstawowe informacje i pojęcia
- Księga znaku (brandbook) – zasady projektowania.
- Opracowanie księgi znaku
Sylwetka prowadzącego
Dr Tomasz Sadowski – projektant graficzny i adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji UKEN w Krakowie. Nerd rozkochany w zarządzaniu barwą. Czynny zawodowo projektant, który upiększa świat i dawkuje praktyczną wiedzę studentom INoI. W 2015 roku obronił dyplom magisterski w Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku grafika, w specjalności grafika projektowa z wynikiem bardzo dobrym. Jego realizacja dyplomowa – System identyfikacji wizualnej Szybkiej Kolei Metropolitalnej (SKM) w Szczecinie – została wyróżniona w przeglądzie „Najlepsze dyplomy 2015” w kategorii identyfikacja portalu Font nie czcionka oraz w przeglądzie „Design 32. Najlepsze Dyplomy Projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2015”. W latach 2016-2022 zawodowo związany był z Akademią Sztuki w Szczecinie, gdzie pełnił funkcje laboranta w Laboratorium Cyfrowego Druku Prototypowego oraz wykładowcy na wydziale grafiki.
Jego specjalizacją jest identyfikacja wizualna, interesuje się także zagadnieniami związanymi z przygotowaniem plików do druku i procesami poligraficznymi.