V Konferencja Naukowa WIAD23 „Orientacja i odnajdowanie drogi”

Instytut Badań Informacji i Komunikacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do udziału w V Konferencji Naukowej WIAD23 „Orientacja i odnajdowanie drogi”

Konferencja organizowana z okazji Dnia Architektury Informacji odbędzie się online w dniach 4-5.03.2023.

Wayfinding (orientację) można zdefiniować jako rozwiązywanie problemów przestrzennych – online i offline. To wiedza o tym, gdzie jesteś oraz dokąd i jaką drogą możesz się udać. Nie da się tego osiągnąć bez dobrej architektury informacji. Wielość wyborów bywa inspiracją lub źródłem niepokoju. Dlatego potrzebujemy prostych i zrozumiałych systemów Wayfinding, które wesprą nas w codziennych podróżach.

Dobra architektura informacji daje nam sposoby na zrozumienie sytuacji, odfiltrowanie szumu i skupienie się na punktach orientacyjnych. Tworzy środowiska dostępne, zrównoważone i rozszerzalne. Umożliwi nam znalezienie ścieżki, w kontekście danej sytuacji, czasu, osobistych doświadczeń i oczekiwań.

Zagadnienia: UX, Architektura Informacji, projektowanie, dostępność, Wayfinding, navigability, UCD, użytkownik, wizualizacja informacji, badania, informatologia

Linki do formularzy rejestracyjnych będą dostępne na naszej stronie https://wiad.edu.pl/, w newsletterze oraz w mediach społecznych (Facebook, LinkedIn, Instagram).

Scroll to Top
Skip to content