Biblioteka

Panorama biblioteki Nauk Społecznych UP

Biblioteka Nauk Społecznych UP

1.03.2022 decyzją władz Uczelni w miejsce Biblioteki Polonistyki i Komunikacji Społecznej powołano BIBLIOTEKĘ NAUK SPOŁECZNYCH. Powstała ona przez połączenie części bibliologicznej księgozbioru BPiKS z księgozbiorem Biblioteki Nauk o Polityce, Prawie i Administracji. BNS obsługuje pracowników oraz studentów stacjonarnych i niestacjonarnych studiujących w naszej Uczelni, w szczególności na kierunkach: prawo, administracja, ekonomia społeczna, stosunki międzynarodowe, architektura informacji, zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe, bezpieczeństwo państwa, bezpieczeństwo zdrowotne, bezpieczeństwo międzynarodowe, politologia, filozofia i socjologia.

Gromadzony przez lata księgozbiór biblioteki, przygotowywany jest w ścisłej współpracy z pracownikami i opracowywany na podstawie wdrażanych przez nich planów i programów studiów oraz kart kursów (sylabusów). Biblioteka gromadzi księgozbiór dla Instytutu Nauk o Informacji, Nauk o Prawie i Administracji, Nauk o Bezpieczeństwie, Instytutu Prawa i Ekonomii, Instytutu Filozofii i Socjologii. BNS posiada wypożyczalnie, magazyn oraz wygodną czytelnię z bogatym księgozbiorem. Dodatkowo czytelnicy mają do dyspozycji kilka komputerów z dostępem do Internetu, 20 miejsc przy stolikach oraz sofę, która ma umilić przygotowywanie się do zajęć. Książnica zapewnia dostęp nie tylko do tradycyjnych źródeł drukowanych, ale i do elektronicznych: baz danych, pełnotekstowych zasobów książek
i archiwaliów poprzez katalog on-line BG UP.

Biblioteka Nauk Społecznych posiada swój profil na portalu społecznościowym FB oraz własną stronę WWW.  Na portalu prezentowane są nowości dostępne w Bibliotece oraz aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące funkcjonowania Biblioteki.

Biblioteką opiekują się: mgr Justyna Buczyńska-Łaba oraz mgr Karolina Młynarczyk.  Mieści się ona na 2 piętrze, w sali 247.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00.

Kontakt: tel.: 12 662 6169;

E-mail: biblinfo@up.krakow.pl

Nasz adres:

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Biblioteka Nauk Społecznych
ul. Podchorążych 2,
30-084 Kraków, p. 247

Scroll to Top
Skip to content